Bu Kadarına Ben Bile Tahammül Edemem, Hemen Boşanmak İstiyorum Avukat Bey!..

aldatma ve boşanma

Biz avukatlar her gün çok farklı beklentileri olan müvekkiller ile görüşme yapıyoruz. Avukat Arıyorum ama diye başlıyor bu konuşmalar genelde. Bu yazıda başımdan geçen bir olayı anlatacağım sizlere. İsim yer ve zaman vermeden tabi.

Bundan yaklaşık 4 yıl önce bir bayan müvekkil aradı. “Ben avukat arıyorum ama iyi bir boşanma avukatı arıyorum. Boşanma davalarına bakıyor musunuz?” Bayana “bakıyorum hanımefendi ofisime gelin ayrıntılı görüşelim davanızı açalım..” dedim. Bayana randevu verdim. Tam saatinde geldi ve anlatmaya başladı…

Avukat Arıyorum. ARTIK BU KADARINA TAHAMMÜL EDEMEM AVUKAT BEY….

Bayan müvekkil başladı anlatmaya. “Avukat Arıyorum avukat bey. Hem de en iyisini tutacağım. Buna tahammül edemiyorum artık. Bu kadarına asla katlanamam. Boşanmak istiyorum hem de bir celsede.”

Hanımefendi eşinizden neden ayrılmak istediğinizi anlatır mısınız? Neye tahammül edemezsiniz?

Kadın başladı anlatmaya: “Avukat bey 20 yıllık evliyim. Makina mühendisiyim. Eşim de pilot. Eşim yıllardır beni aldatıyor. Önceleri benden daha geç kadınlarla beraber oluyordu. Hatta bir defasında kendi evimde onu başka kadınla bastım. Eşimin o kadar tatlı bir dili var ki. Benim gönlümü almasını çok iyi biliyor. Söz vermesine rağmen beni genç kadınlarla aldatmaya devam etti biliyorum. Ama erkektir yapar, sonuçta her defasında bana geri dönüyor ya gönlümü alıyor ya dedim affettim.

Aradan 3-5 sene geçti. Eşin benden daha yaşlı kadınlarla ilişkiye girmeye başladı. Bu kadınlık gururuma çok dokundu ama erkektir yapar dedim sineye çektim.

Avukat Arıyorum Hem En İyi Boşanma Avukatını…

Bu böyle uzunu süre devam etti. AMA ARTIK BUNA TAHAMMÜL EDEMEM AVUKAT BEY diye sözüne devam etti.

Hanımefendi neye tahammül edemezsiniz anlatır mısınız? diye sordum. Ben de çok merak etmiştim artık. Bunca yıldır eşinin kendisini aldattığını bilen ve buna rağmen evliliğini sürdüren bir kadının tahammül edemediği olay neydi acaba?

Kadın bir yandan ağlıyordu anlatırken. Ama eşinin adı geçtiğinde hala gözleri o kadar çok sevgi dolu bakıyordu ki.

Avukat Arıyorum Boşanacağım “Bu Kadarına Tahammül Edemem”

Bunun üzerine konuşmaya devam etti. ” Eşim beni 20 yıldır kadınlarla aldatıyor bunu biliyorum ve eşimi çok sevdiğim için yuvamı yıkmadım katlandım. Ama buna ben bile tahammül edemem. Eşim artık GEY CLUPLARA TAKILMAYA ERKEKLERLE İLİŞKİYE GİRMEYE BAŞLADI. Buna nasıl tahammül edelir avukat bey” dedi ve sustu.

Ben de sustum. Ne denebilirdi ki böyle bir kadına, böyle bir eşe. Sustum kaldım…

Av.Mehmet CANSIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nv-author-image

Mehmet CANSIZ

1972 yılında Ödemiş'te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimimi Ödemiş'te tamamladı.1995 Yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini başarıyla tamamladıktan sonra 10 yıl özel bir şirkette üst düzey yöneticilik ve hukuki danışmanlık görevlerinde bulundu. 2007 Yılında serbest avukatlık yapmaya başladı. 2011 Yılından beri kurcusu olduğu"CANSIZ HUKUK BÜROSU"nda avukatlık hizmeti vermektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.