Avukata neden danışma ücreti verilir?

Evet…. Bu konu biz avukatların en önemli sorunlarından biri. Avukata neden danışma ücreti vermek gerekir? Basit bir soru soracağım sadece!… 2 kelime cevap verecek canım!…. Bundan da ücret mi alınırmış!…. Avukatlara selam vermek bile paralı canım!…. Bu kadar da insafsızlık olmaz!….

Yukarıda bahsettiğim tarzda onlarca tepki alırız. Hatta bazı tepkiler var ki, bunları buraya yazmak (+18) olduğu için uygun değil.

Tekrar sorumuza dönelim. “Avukata neden danışma ücreti vermek gerekir?”

 1. Öncelikle niye AVUKATA SORU SORMA İHTİYACI HİSSEDER VATANDAŞ? Bu soruyu sormalı önce. “Ben bu soruyu, eşime, anneme, babama, bakkal Osman efendiye, kasap Nuri Beye, berber Halil beye niye sormuyorum?” Bu sorunun cevabını iyice düşünen her makul vatandaş şunu anlayacaktır: ” ÇÜNKÜ BENİM SORDUĞUM SORU BENİM HUKUKİ BİR SORUNUMLA İLGİLİ. BU SORUNUMUN ÇÖZÜMÜ İÇİN EN DOĞRU, EN SAĞLIKLI, BENİM İÇİN EN İYİ ÇÖZÜM YOLUNU, BU KONUDA EĞİTİMİ, TECRÜBESİ OLAN VE PRATİK ZEKASI OLAN BİRİSİ VEREBİLİR.” BU DA AVUKATTIR..
 2. Bu hukuki sorunun çözümü sizin için gerçekten ne kadar değerli? Yani bu sorunu EN DOĞRU ŞEKİLDE ÇÖZERSENİZ NE KAZANIRSINIZ? YANLIŞ ÇÖZÜM YOLUNA GİRERSENİZ NE KAYBEDERSENİZ?
 3. Sorununuzun doğru çözümü;
 4. Bazen SİZE ÖZGÜRLÜĞÜN KAPILARINI AÇAR,
 5. Bazen CEZA SÜRENİZİ AZALTIR!..
 6. Bazen TOPLUM İÇİNE YÜZ AKIYLA ÇIKMANIZI SAĞLAR!…
 7. Bazen SİZE YILLARCA EMEK HARCAYARAK KAZANDIĞINIZ İTİBARINIZI KORUMANIZI, YADA GERİ KAZANMANIZI SAĞLAR!…
 8. Bazen HAKKINIZ OLAN MAL VARLIĞINA ULAŞMANIZI…..
 9. Bazen HAKKINIZ OLAN MAL VARLIĞINI KORUYABİLMENİZİ…
 10. Bazen HAKKINIZ OLAN PARANIZI GERİ ALMANIZI,
 11. Bazen HAKSIZ YERE ALINAN PARANIZIN GERİ GELMESİNİ,
 12. Bazen SEVDİĞİNİZ MESLEĞİNİZE TEKRAR KAVUŞMANIZI,
 13. Bazen CANINIZDAN DEĞERLİ OLAN EVLATLARINIZA KAVUŞMANIZI,
 14. Bazen de HAYATINIZDAKİ GEREKSİZ İNSANLARDAN, KIMIL ZARARLILARINDAN KURTULMANIZI…
 15. EN ÖNEMLİSİ DE “KEŞKE”, “AH KEŞKE” DİYEREK KENDİNİZİ YİYİP BİTİRMEKTEN, PİŞMANLIK DUYMAKTAN KURTULMANIZI SAĞLAR..
 16. Bazen…. Bazen… Bazen… yukarıda “bazen”le başlayan çok sayıda cümle kurdum. Şimdi yazımın başında sorduğum soruya dönelim tekrar ” Avukata neden danışma ücreti verilir? Önce bu soruyu sonra da cevapları dikkatlice okuyun LÜTFEN!..
 17. ve sonra kendinize şu soruyu sorun: “BEN BU KONUYU EN DOĞRU ŞEKİLDE ÇÖZERSEM NE KAZANIRIM? YANLIŞ ÇÖZERSEM NE KAYBEDERİM? AVUKATA VERDİĞİM DANIŞMA ÜCRETİ İLE ASLINDA BEN NE KAZANDIM? KARŞILIĞINDA NE VERDİM? AVUKATA DANIŞMASAYDIM NE KAYBEDECEKTİM?.

  ARKADAŞLAR!. ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK YAPMIYORUM. BENDEN ALACAĞINIZ BİLGİNİN SİZİN İÇİN BİR ÖNEMİ YOKSA LÜTFEN BENİM VAKTİMİ ALMAYIN. ALACAĞINIZ BİLGİ ÖNEMLİ İSE; Bu linki tıklayarak DANIŞMA ÜCRETİNİ KREDİ KARTINIZLA GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE ÖDEDİKTEN SONRA 0533 9452494 Nolu Telefonumu arayarak, yada aynı telefon hattından WHATSAPP üzerinden mesajla ya da arayarak, ya da info@avukatmehmetcansiz.com mail adresime göndereceğiniz maille sorunuzu sorabilirsiniz.

Av. Mehmet Cansız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nv-author-image

Mehmet CANSIZ

1972 yılında Ödemiş'te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimimi Ödemiş'te tamamladı.1995 Yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini başarıyla tamamladıktan sonra 10 yıl özel bir şirkette üst düzey yöneticilik ve hukuki danışmanlık görevlerinde bulundu. 2007 Yılında serbest avukatlık yapmaya başladı. 2011 Yılından beri kurcusu olduğu"CANSIZ HUKUK BÜROSU"nda avukatlık hizmeti vermektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.